„Laboratoria Przyszłości”

„Laboratoria Przyszłości” w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży

„Laboratoria Przyszłości” to program skierowany do szkół podstawowych. Jest on inicjatywą edukacyjną Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Wsparcie finansowe jest przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, oraz umiejętności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży otrzymała w ramach programu  wsparcie finansowe na całość zadania w kwocie 140 000 zł.

Szkoła zakupiła w ramach programu:

1/ wyposażenie podstawowe tj. sprzęt foto – video, drukarki 3d wraz z dodatkowym wyposażeniem, mikrokontrolery

2/ wyposażenie dodatkowe, wybrane zgodnie z potrzebami szkoły tj. wyposażenie pracowni robótek ręcznych

Pozyskany dzięki programowi sprzęt będzie użytkowany podczas zajęć lekcyjnych do realizacji zarówno podstawy programowej, jak i elementów wykraczających poza nią (informatyka), a także podczas zajęć rozwijających zainteresowania uczniów